DREVOSTAVBY

Ľudia vždy očakávajú od vlastného domu niečo viac ako len pocit bezpečia. Rýchlo, lacno a hlave kvalitne bývať dnes už nemusí byť len sen. Môže sa to rýchlo stať aj skutočnosťou. Správne riešenie ponúkajú murované a montované rodinné domy, ktoré vo vyspelých krajinách prežívajú viac ako 100 rokov.

OSB

je vysokokvalitná drevená doska, ktorá pozostáva z 3 vrstiev. Tieto vrstvy sú k sebe orientované kolmo. Vo vrchnej a spodnej vrstve sú triesky uložené v pozdĺžnom smere a prostredná vrstva (jadro) je uložená v priečnom smere…

VLASTNOSTI OSB DOSIEK

dobrý tepelný odpor
veľké formáty umožňujú menej spojov a tým aj menej akustických a tepelných strát
dobrá požiarna odolnosť

ZLOŽENIE SIP PANELU

Hrúbka panelu 170 mm
 2 x OSB 1,5 cm
 Polystyrén

POLYSTYRÉN

ako materiál snáď ani nemusíme bližšie predstavovať. Jeho vlastnosti pozná takmer každý a bežne sa v stavebnom priemysle využíva. Bunky polystyrénu vo svojej uzatvorenej štruktúre nepohlcujú takmer žiadnu vodu…

VLASTNOSTI POLYSTYRÉNU

odolnosť voči vode
vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
protipožiarna bezpečnosť
jednoduchá a bezpečná manipulácia

VYUŽÍVANÉ TECHNOLÓGIE A TECHNOLOGICKÉ POSTUPY

Snažíme sa ísť s dobou, a preto pri realizácii drevostavby používame tie najmodernejšie technológie za najrozumnejšie ceny.

REKUPERÁCIA

Rekuperácia predstavuje zariadenie určené pre vetranie s minimálnym únikom tepla. Tento systém pracuje na základe výmenníka tepla, ktorý tým, že z odvádzaného vzduchu odoberá teplo prípadne ho v sebe akumuluje a odovzdáva ho do čerstvého vzduchu privádzaného vonkajšieho prostredia do interiéru, minimalizuje tepelné straty, ktoré by vznikali pri potrebe privádzaný čerstvý vzduch ohrievať na požadovanú teplotu. Nevzniká teda efekt prudkého ochladenia v interiéri ako v prípade bežného vetrania oknami.

VŠEOBECNÉ VÝHODY REKUPERÁCIE

Rekuperácia naviac pracuje aj v letnom období rovnako účinne a v spojení so zemným kolektorom zabezpečuje prívod chladného vzduchu o teplote cca +12°C čo znamená, že jeden ventilátor so spotrebou cca 3 W elektriny nám môže klimatizovať aj celý dom takmer zadarmo. Systém je naviac vybavený špeciálnou účinnou filtráciou, ktorá dokážu zachytiť prach, nečistoty a peľ, ktoré by do interiéru mohli vniknúť oknami, preto je hlavne vhodný pre alergikov.